KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14581032
nr 1458 1032
John Arsenius
(1818-1903), Sverige
Monogramsignerad, häst. Akvarell, bildmått: 13,5x19cm, yttermått inklusive ram: 25x30,5cm
John Arsenius, född 1818 i Västergötland, död i Uppsala 1903, svensk målare och militär.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:22:49
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.500 kr
- Klassiska
28 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
John Arsenius
Läs mer om John Arsenius